Prawo pracy
Podręcznik jest adresowany przede wszystkim do osób nieposiadających wykształcenia prawniczego – do studentów nieprawniczych kierunków i specjalności szkół wyższych, uczestników studiów podyplomowych, szkoleń i kursów, pracodawców i pracowników, którzy chcą osiągnąć podstawową orientację w prawie pracy.
Podręcznik prezentuje całokształt problematyki prawa pracy, głównie w ujęciu encyklopedycznym, z licznymi odniesieniami do zagadnień wykraczających poza prawo pracy (z zakresu prawa podatkowego, ubezpieczeń społecznych, organizacji zakładu pracy, zarządzania kadrami, niepracowniczych stosunków zatrudnienia). Z założenia podręcznik ten ma być punktem wyjścia do pogłębionego studiowania prawa pracy. Służą temu odesłania do wybranych przepisów prawa wymienione w przypisach oraz bibliografia podstawowych pozycji literatury i odesłania do przepisów Kodeksu pracy.
Wzory umów i aktów prawa pracy, zamieszczone po każdym rozdziale mają sprawić, że książka będzie użyteczna nie tylko osobom uczącym się prawa pracy, ale również stosującym te przepisy w praktyce. W stosunku do pierwszego wydania tej książki z roku 1997 zmienił się układ rozdziałów, sposób usytuowania wzorów i aktów prawa pracy. Treść podręcznika została rozszerzona o tematy nieomawiane w pierwszym wydaniu oraz nowe schematy i wzory. Nadto uwzględniono zmiany w przepisach prawa pracy, jakie nastąpiły po roku 1997.